NASZE USŁUGI

Profilaktyka i higienizacja

W stomatologii bardzo istotne są systematyczne kontrole. Zalecamy przynajmniej jedną taką wizytę raz na 6-12 miesięcy. Raz w roku warto też wykonać zdjęcie pantomograficzne całej szczęki. Widać na nim doskonale czy nie ma próchnicy między zębami oraz pod starymi wypełnieniami. Możemy sprawdzić czy jakieś zęby były leczone kanałowo, czy kanały zostały prawidłowo wypełnione, czy nie ma stanów zapalnych w kości i czy nie ma innych problemów istotnych w trakcie późniejszego leczenia.

Implantogia

Odbudowa utraconych zębów bez konieczności szlifowania zębów sąsiednich. Korony i mosty oparte na implantach. Prace cementowane i przykręcane. Protezy mocowane na implantach.
Krótkie implanty bez odbudowy kostej. Technika All-on-4, All-on-6.
Implantacja natychmiastowa - złamał Ci się ząb, a korzeń nie nadaje się do leczenia- na jednej wizycie jest on usuwany i w to miejsce wprowadzany jest implant z koroną tymczasową.
Implanty i mosty na implantach w jeden dzień - Twój nowy uśmiech w jeden dzień.

Protetyka

Uzupełnienie brakujących, zniszczonych lub przebarwionych zębów porcelanowymi koronami i mostami. Korony pełnoceramiczne z podbudową cyrkonową. Korony i mosty na implantach. Technika All-on-4, All-on-6. Protezy oparte na implantach - idealne rozwiązanie dla pacjentów bezzębnych. Kolor i kształt zębów jest dobierany indywidualnie dla każdego pacjenta. Jeśli marzysz o rozjaśnieniu całego uśmiechu możemy stworzyć Twój uśmiech w stylu gwiazd amerykańskiego kina - tzw. hollywood-smile.

Stomatologia estetyczna

Odbudowa kształtu, koloru i funkcji zniszczonych próchniczo lub startych patologicznie zębów. Uzupełnienia porcelanowe typu inlay, onlay. Licówki porcelanowe. Wybielanie zębów systemem - Beyond White Spa. Wszystkie odbudowy czy to zakresu stomatologii zachowawczej czy protetyki staramy się wykonywać z jak największą dokładnością, by przywrócić utraconą funkcję i uzyskać jak najwyższą estetykę.

Endodoncja - leczenie kanałowe

Nasza klinika wyposażona jest w mikroskop zabiegowy, który niezbędny jest w bardzo trudnych przypadkach. Staramy się leczyć zęby w trybie jednowizytowym. Tzn. jeśli jest to możliwe kanały korzeniowe są czyszczone i wypełniane na jednej wizycie. Do wypełnienia kanałów używamy systemu opartego na płynnej gutaperce, który jest złotym standardem we współczesnej endodoncji. Dzięki dokładnemu opracowaniu i szczelnemu wypełnieniu kanałów możliwe jest wygojenie niewielkich stanów zapalnych wokół korzeni, bez konieczności usuwania zęba. Dzięki tomografii 3D możemy dokładnie przeanalizować anatomię każdego zęba i podjąć decyzje co do dalszego leczenia.

Stomatologia dzieci

W opiece stomatologicznej naszych małych pacjentów najważniejsze są pierwsze wizyty. Dlatego zapraszamy z maluszkami na wizyty adaptacyjne. Na tych wizytach mali pacjenci zapoznają się z gabinetem i procedurami podczas leczenia. Na koniec otrzymają nagrodę dla grzecznego pacjenta. Po takiej wizycie współpraca układa się doskonale, dziecko nie boi się i chętnie samo przychodzi na wizyty. Szanowni rodzice nie czekajcie, aż dziecko rozboli ząb, czy zrobi się duży ubytek. W takim przypadku dobra współpraca jest praktycznie niemożliwa. Zamiast czekać na ból i fundować maluszkom niepotrzebny stres zapraszamy na wizyty adaptacyjne - one naprawdę czynią cuda.

Chirurgia

Specjalizujemy się w zaawansowanej chirurgi stomatologicznej. Usuwania zatrzymanych zębów mądrości, połamanych zębów, zostawionych korzeni, itp. Propagujemy atraumatyczne usuwanie zębów. Unikamy dłutowania zębów, gdyż niesie to za sobą duże zniszczenie kości i bardzo utrudnia późniejszą implantację. Zęby usuwamy specjalnymi technikami, które oszczędzają kość wyrostka i gwarantują szybsze gojenie. Usunięcie górnych ósmek zajmuje nam kilka minut, a na dolne musimy poświęcić od kilku minut do ok 0,5 godziny.

Regeneracja kości

Jeśli kości jest zbyt mało by wszczepić implanty możemy ją odtworzyć na nowo. Jesteśmy w stanie odbudować kość praktycznie w każdym przypadku. Odbudowana kość jest bardziej wytrzymała od kości własnej i już nie zanika. Sterowana regeneracja kości GBR, podniesienie dna zatoki szczękowej - sinus lift, bonesplit, to tylko niektóre ze stosowanych przez nas technik.

Diagnostyka cyfrowa

Nasza klinika wyposażona jest w najnowocześniejszy Tomograf umożlwiający wykonanie zdjęć w technologii 3D. Dzięki niemu możemy dokładnie zdiagnozować każdy przypadek. Jest to doskonałe i niezastąpione narzędzie w implantologii i endodoncji.
Doskonale można prześledzić budowę kości, zębów, obecność stanów zapalnych, stan zatok, itp. Nie wyobrażam sobie leczenia bez pełnej i dokładnej diagnostyki 3D.